Leczenie chorób skóry to proces wieloetapowy i długotrwały, a dermatolodzy są zgodni, że istotną rolę w jego powodzeniu pełni światło. Mowa o świetle LED i impulsach o odpowiedniej mocy, które pozwalają na skierowanie do skóry prawidłowej ilości promieni.
Na rynku medycyny estetycznej popularność zyskuje lampa CELLUMA LED, która wyróżnia się elastycznym panelem dopasowującym się do kształtu ciała pacjenta. To opatentowane rozwiązanie sprawia, że możemy używać fototerapii na niemal całym ciele. Jej skuteczność została potwierdzona przez amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA).
O najwyższym poziomie bezpieczeństwa oraz skuteczności świadczy posiadany przez lampę CELLUMA certyfikat medyczny CE. Mogli się o tym przekonać pracownicy amerykańskiego NASA, dla których powstało ta wspaniałe urządzenia.
Lekarze stosują ją jako samodzielną metodę w leczeniu dolegliwości skórnych, ale także jako uzupełnienie innych, często inwazyjnych terapii. Zastosowanie światła jest bezbolesne i nie wykazało żadnych efektów ubocznych. Niewidoczne są żadne uszkodzenia tkanek, a pacjenci bezpośrednio po naświetlaniu mogą wrócić do swoich obowiązków.
Wskazania do zabiegu są bardzo szerokie. W zależności od koloru, światło działa w inny sposób i przeznaczone jest do terapii innego problemu.
Światło niebieskie to światło o krótkiej długości fal, co oznacza, że oddziałuje głównie na wierzchnią warstwę skóry. Efekty jego działania są więc widoczne gołym okiem. Ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne, hamuje stany zapalne u pacjentów z trądzikiem pospolitym i różowatym. Światło to jest w stanie niszczyć bakterie, nie naruszając przy tym tkanek skóry, dzięki czemu pozostaje w pełni bezpieczne. Minimalizuje trądzik, jednocześnie lecząc go w bardzo krótkim czasie. Ponadto ściąga pory, zapobiega rogowaceniu skóry i zwalcza łupież. Niebieskie promienie zmniejszają opuchliznę i dyskomfort po innych inwazyjncy zabiegach medycyny estetycznej.
Światło czerwone to światło o średniej długości fal, co oznacza, że wnika do warstw skóry właściwej. Lista działań jakie wywołuje jest długa. Przede wszystkim wzmaga aktywność komórek, przyspiesza metabolizm komórkowy i krążenie krwi.
Światło czerwone, o najszerszym działaniu, wykazuje skuteczność w przyspieszaniu gojenia ran, oparzeń, regeneracji skóry po innych zabiegach, a także redukcji zmarszczek i hiperpigmentacji. Stosuje się je także przy zabiegach odmładzających, przerostowym zapaleniu błony śluzowej nosa, usuwaniu brodawek oraz w odnowie skóry po zabiegach laserowych i chirurgicznych. Czerwone światło redukuje też widoczność siniaków i obrzęków.
Światło podczerwone to światło o największej długości fal, więc efekty jego działania skupione są w najgłębszych warstwach skóry i w tkankach. Ma silne działanie przeciwbólowe. Pobudzenie zwiększonego przepływu krwi redukuje stany zapalne skóry, stawów i mięśni. Specjaliści stosują podczerwień w przypadkach wymagających zmniejszenia sztywności i przykurczów mięśni.
Nasza strona internetowa kierowana jest wyłącznie dla użytkowników, którzy posiadają formalne wykształcenie z zakresu ochrony zdrowia, medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych ofertą BT MED w związku z prowadzeniem działalności gospodarczej.
Przechodząc dalej, Oświadczasz, że: