TC CRYO – naukowo udowodniona kriolipoliza kontrastowa – szok termiczny

OMNIA HMS – wielofunkcyjna platforma medyczna RF
10 września 2021
argoplasma 02
Argo Plasma – przełom w chirurgii plastycznej
13 września 2020
TC CRYO 1

TC CRYO - naukowo udowodniona kriolipoliza kontrastowa - szok termiczny

Aparat TC Cryo to certyfikowane medycznie urządzenie wykorzystujące proces KRIOLIPOLIZY KONTRASTOWEJ. Podstawowe wskazanie terapii to objętościowa redukcja tkanki tłuszczowej. W czasie kuracji obszar zabiegowy zostaje poddany kilku cyklom schładzania i podgrzewania. Wywołany w ten sposób SZOK TERMICZNY skutkuje znacznym zwiększeniem procesu spalania nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Dzieje się tak na skutek uwolnienia do organizmu dwóch hormonów:

 • IRYZYNY (hormon „wysiłku fizycznego)
 • FGF21
 • Przeprowadzone badania kliniczne w Maastricht University w Holandii potwierdziły niespotykaną wcześniej skuteczność w zabiegach modelowania sylwetki.

TC Cryo, jak to działa?

Zabieg urządzeniem TC CRYO, wykorzystuje proces kriolipolizy kontrastowej, poprzez naprzemienne schładzanie i podgrzewanie tkanki tłuszczowej. Wywołana w ten sposób reakcja (szok termiczny) powoduje zmianę białego tłuszczu w brunatny, który od tego momentu jest systematycznie usuwany z organizmu, a każdy kolejny zabieg wykonany w serii terapeutycznej intensyfikuje efekt redukcji obwodów. Pacjent traci nie tylko od kilku do kilkunastu centymetrów w miejscach poddawanych zabiegowi, ale także jego skóra staje się jędrniejsza i bardziej napięta. Określenie kriolipoliza kontrastowa oznacza przeciwieństwo klastycznej kriolipolizy, która doprowadza do zamrożenia tkanki tłuszczowej. W przypadku TC Cryo bazujemy na naturalnych procesach odpowiedzi ludzkiego organizmu na działanie niskiej oraz wysokiej temperatury. Poprzez naprzemienne schładzanie i podgrzewanie stymulujemy aktywność określonych hormonów, nazywanych hormonem wysiłku fizycznego. Kriolipoliza kontrastowa w odróżnieniu od klasycznej kriolipolizy nie obciąża tak organizmu ludzkiego, nie posiada tylu przeciwwskazań ani nie jest tak niebezpieczna dla osób z dużą otyłością. Dzięki temu możemy poddać zabiegowi TC Cryo jednocześnie nawet dwa duże obszary zabiegowe, jak np. brzuch z boczkami oraz uda.

Jak naukowo wytłumaczyć skuteczność TC Cryo?

W czasie zabiegu, ciało pacjenta poddajemy naprzemiennemu schładzaniu i podgrzewaniu (kriolipoliza kontrastowa) powodując powstanie łańcucha reakcji prowadzącego do uwolnienia dwóch hormonów: IRYZYNY oraz FGF 21:

IRYZYNA:

nazywana hormonem „wysiłku fizycznego”. Powoduje:

 • przemianę nagromadzonego tłuszczu białego w brązowy oraz zahamowanie tworzenie się tkanki tłuszczowej
 • zmniejszenie insulinooporności
 • hamowanie syntezy cholesterolu
 • obniżenie poziomu trójglicerydów we krwi
 • zwiększenie mineralizacji kości potrzebnej przy osteoporozie
 • poprawa funkcji mózgu oraz zapobieganie demencji

FGF21:

Powstaje w wątrobie. Odpowiada w organizmie za:

 • wzrost ilości fibroblastów
 • wzrost zużycia tłuszczu i wydalania lipidów
 • zmniejszenie popędu do alkoholu i słodyczy
 • obniżenie poziomu glukozy i trjolicerydów we krwi

Ważne pojęcia

Wyprzedzamy przyszłość

Uważa się, że iryzyna oraz FGF 21 mogą w przyszłości być środkiem leczniczym w chorobach metabolicznych oraz otyłości. Zwiększone tempo metabolizmu spoczynkowego prowadzi do spadku masy ciała, a także działa wspomagająco w leczeniu cukrzycy.

Zabieg TC Cryo:

jest bezbolesny, nie zamraża skóry i nie wymaga stosowania przyssawek. Może odbywać się w pozycji siedzącej bądź leżącej i trwa 55 minut. Podczas niego, wybrana przez pacjenta część ciała będzie poddawana kilkukrotnie zmianom temperatury, wahającym się między 6 a 41 stopni Celsjusza.

Innowacja TC Cryo:

opatentowana mata zabiegowa, która przekazuje temperaturę na ciało charakteryzuje się największą na rynku powierzchnią roboczą - 2 x 34cm x 25cm. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskujemy jednorodne, duże pole zabiegowe (np. powierzchnia całego brzucha) lub możliwość leczenia obu kończyn w tym samym czasie.

Wskazania:

Modelowanie ciała i redukcja tkanki tłuszczowej w obszarach:

EFEKTY u naszych pacjentów osiągniete po 4 zabiegach: