TC CRYO XL – naukowo udowodniona redukcja tkanki tłuszczowej – krio kontrastowe – szok termiczny
29 sierpnia 2023
MULTIFRAX – pierwszy mobilny laser frakcyjny nieablacyjny
29 grudnia 2022

Kontenery do przeszczepu tkanki tłuszczowej

zestaw do lipofillingu

Zestawy do przeszczepu tkanki tłuszczowej szwajcarskiej firmy MEDELA, to absolutny lider i najwyższa jakość na rynku światowym. Lipokolektory (Lipocollector) wykonanie są materiału odpornego na wysokie temperatury, przez co można je wielokrotnie sterylizować w autoklawie do 134°. Najwyższa jakość gwarantuje wielorazowe użycie.

Umieszczony w dolnej części kontenera kranik, umożliwia bez konieczności rozszczelnienia słoja, odseparować odstałe płyny od warstwy tłuszczowej, a następnie poprzez podłączenie strzykawki przez luer-lock, pobrać tłuszcz do dalszej obróbki lub bezpośredniego podania. Zestawy do augmentacji tkanki tłuszczowej MEDELA kompatybilne są z wszelkimi dostępnymi na runku urządzeniami ssącymi.

Czym jest Lipotransfer?

 • Lipotransfer (lipofilling) to naturalna metoda modelowania sylwetki, wypełniania ubytków tkankowych oraz redukcji oznak starzenia za pomocą autologicznego przeszczepu tkanki tłuszczowej. Własny tłuszcz pacjenta jest jednym z najlepszych i najbezpieczniejszych materiałów wykorzystywanych do modelowania ciała oraz wypełniania ubytków. Ponadto, uzyskany w wyniku obróbki koncentrat tłuszczowy, zawiera cenne komórki macierzyste, które działają regenerująco na okoliczną tkankę skórną. W zależności od okolicy ciała i oczekiwań pacjenta uzyskujemy efekt wypełnienia i odmłodzenia skóry, jednocześnie pozbywając się nadmiaru tkanki tłuszczowej z miejsca, z którego tłuszcz został pobrany.
 • WSKAZANIA DO AUTOLOGICZNEGO PRZESZCZEPU TŁUSZCZU

  • Modelowanie twarzy – niwelowanie oznak starzenia się skóry twarzy (takich jak opadające policzki, opadający owal twarzy, zmarszczki i głębokie bruzdy), zmniejszanie cieni i worków pod oczami, wypełnianie „doliny łez”, powiększanie i wyrównywanie ust, wyrównywanie asymetrii twarzy (zarówno wrodzonych, jak i nabytych np. podczas wypadków).
  • Modelowanie, powiększanie piersi tłuszczem– asymetryczne, małe piersi, biust z wyraźną utratą jędrności i objętości. Lipotransfer często wybierają kobiety, które chcą powiększyć swój biust, sprawić by był symetryczny, pełny i jędrny. Zalecany jest też kobietom, które karmiły piersią, drastycznie schudły lub przeszły zabieg mastektomii.
  • Modelowanie lub odbudowa innych partii ciała, takich jak łydki, pośladki i uda.
  • Modelowanie narządów płciowych, np. wypełnianie warg sromowych mniejszych, powiększanie penisa.

  ZALETY LIPOTRANSFERU:

  • Lipofilling jest bezpieczny dla organizmu, a ryzyko powikłań niskie – do modelowania ciała wykorzystywany jest materiał z ciała pacjenta, ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych jest nikłe, niemal zerowe. Nie powoduje powstawania blizn – w celu powiększania piersi czy modelowania ciała nie wykonuje się cięć na skórze.
  • Czas potrzebny na rekonwalescencję jest krótki – zwykle pacjent może wrócić do domu w dniu wykonania zabiegu.
  • Zabieg można powtarzać – aby wzmocnić efekty, po kilku miesiącach można ponownie poddać się przeszczepowi. Podczas jednego zabiegu można wymodelować wybrane partie ciała i usunąć nadmiar tłuszczu z innych – przeszczepienie tłuszczu poprzedzone jest liposukcją.
  • Materiał pozyskany z ciała pacjenta jest bogaty w komórki macierzyste – mają one silne działania regeneracyjne i przyspieszają odnowę komórkową. Ich implementacja w wybrany obszar powoduje, że skóra staje się ujędrniona i odmłodzona

  Nasza strona internetowa kierowana jest wyłącznie dla użytkowników, którzy posiadają formalne wykształcenie z zakresu ochrony zdrowia, medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych ofertą BT MED w związku z prowadzeniem działalności gospodarczej.

  Przechodząc dalej, Oświadczasz, że: