TC CRYO XL – naukowo udowodniona redukcja tkanki tłuszczowej – krio kontrastowe – szok termiczny
29 sierpnia 2023
MULTIFRAX – pierwszy mobilny laser frakcyjny nieablacyjny
29 grudnia 2022

Kontenery do przeszczepu tkanki tłuszczowej

zestaw do lipofillingu

Zestawy do przeszczepu tkanki tłuszczowej szwajcarskiej firmy MEDELA, to uznawany od wielu lat  lider wśród systemów ssących i kolektorów. Lipokolektory (Lipocollector) wykonanie są materiału odpornego na wysokie temperatury, przez co można je wielokrotnie sterylizować w autoklawie do 134°. Najwyższa jakość gwarantuje wielorazowe użycie.

Umieszczony w dolnej części kontenera kranik, umożliwia bez konieczności rozszczelnienia słoja, odseparować odstałe płyny od warstwy tłuszczowej, a następnie poprzez podłączenie strzykawki przez luer-lock, pobrać tłuszcz do dalszej obróbki lub bezpośredniego podania. Zestawy do augmentacji tkanki tłuszczowej MEDELA kompatybilne są z wszelkimi dostępnymi na runku urządzeniami ssącymi.

Czym jest Lipotransfer?

 • Lipotransfer (lipofilling) to naturalna metoda modelowania sylwetki, wypełniania ubytków tkankowych oraz redukcji oznak starzenia za pomocą autologicznego przeszczepu tkanki tłuszczowej. Własny tłuszcz pacjenta jest jednym z najlepszych i najbezpieczniejszych materiałów wykorzystywanych do modelowania ciała oraz wypełniania ubytków. Ponadto, uzyskany w wyniku obróbki koncentrat tłuszczowy, zawiera cenne komórki macierzyste, które działają regenerująco na okoliczną tkankę skórną. W zależności od okolicy ciała i oczekiwań pacjenta uzyskujemy efekt wypełnienia i odmłodzenia skóry, jednocześnie pozbywając się nadmiaru tkanki tłuszczowej z miejsca, z którego tłuszcz został pobrany.
 • WSKAZANIA DO AUTOLOGICZNEGO PRZESZCZEPU TŁUSZCZU

  • Modelowanie twarzy – niwelowanie oznak starzenia się skóry twarzy (takich jak opadające policzki, opadający owal twarzy, zmarszczki i głębokie bruzdy), zmniejszanie cieni i worków pod oczami, wypełnianie „doliny łez”, powiększanie i wyrównywanie ust, wyrównywanie asymetrii twarzy (zarówno wrodzonych, jak i nabytych np. podczas wypadków).
  • Modelowanie, powiększanie piersi tłuszczem– asymetryczne, małe piersi, biust z wyraźną utratą jędrności i objętości. Lipotransfer często wybierają kobiety, które chcą powiększyć swój biust, sprawić by był symetryczny, pełny i jędrny. Zalecany jest też kobietom, które karmiły piersią, drastycznie schudły lub przeszły zabieg mastektomii.
  • Modelowanie lub odbudowa innych partii ciała, takich jak łydki, pośladki i uda.
  • Modelowanie narządów płciowych, np. wypełnianie warg sromowych mniejszych, powiększanie penisa.

  ZALETY LIPOTRANSFERU:

  • Lipofilling jest bezpieczny dla organizmu, a ryzyko powikłań niskie – do modelowania ciała wykorzystywany jest materiał z ciała pacjenta, ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych jest nikłe, niemal zerowe. Nie powoduje powstawania blizn – w celu powiększania piersi czy modelowania ciała nie wykonuje się cięć na skórze.
  • Czas potrzebny na rekonwalescencję jest krótki – zwykle pacjent może wrócić do domu w dniu wykonania zabiegu.
  • Zabieg można powtarzać – aby wzmocnić efekty, po kilku miesiącach można ponownie poddać się przeszczepowi. Podczas jednego zabiegu można wymodelować wybrane partie ciała i usunąć nadmiar tłuszczu z innych – przeszczepienie tłuszczu poprzedzone jest liposukcją.
  • Materiał pozyskany z ciała pacjenta jest bogaty w komórki macierzyste – mają one silne działania regeneracyjne i przyspieszają odnowę komórkową. Ich implementacja w wybrany obszar powoduje, że skóra staje się ujędrniona i odmłodzona

  Nasza strona internetowa kierowana jest wyłącznie dla użytkowników, którzy posiadają formalne wykształcenie z zakresu ochrony zdrowia, medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych ofertą BT MED w związku z prowadzeniem działalności gospodarczej.

  Przechodząc dalej, Oświadczasz, że: