Kontenery do przeszczepu tłuszczu – LIPOFILLING
31 grudnia 2022
TCCRYO XL 2.1-2

TC CRYO XL - naukowo udowodniona redukcja tkanki tłuszczowej - krio kontrastowe

Aparat TC CRYO XL to urządzenie wykorzystujące proces KONTRASTOWEGO KRIO. Podstawowe wskazanie terapii to objętościowa redukcja tkanki tłuszczowej. W czasie kuracji obszar zabiegowy zostaje poddany kilku cyklom schładzania i podgrzewania. Wywołany w ten sposób SZOK TERMICZNY skutkuje znacznym zwiększeniem procesu spalania nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Dzieje się tak na skutek uwolnienia do organizmu dwóch hormonów:

 •    IRYZYNY (hormon „wysiłku fizycznego)
 •    FGF21
 •  

Przeprowadzone badania kliniczne w Maastricht University w Holandii potwierdziły niespotykaną wcześniej skuteczność w zabiegach modelowania sylwetki oraz redukcji tkanki tłuszczowej.

TC Cryo XL, jak to działa?

 Zabieg urządzeniem TC CRYO XL, wykorzystuje proces kontrastowego krio, poprzez naprzemienne schładzanie i podgrzewanie tkanki tłuszczowej. Wywołana w ten sposób reakcja (szok termiczny) powoduje zmianę białego tłuszczu w brunatny, który od tego momentu jest systematycznie usuwany z organizmu, a każdy kolejny zabieg wykonany w serii terapeutycznej intensyfikuje efekt redukcji obwodów. Pacjent traci nie tylko od kilku do kilkunastu centymetrów w miejscach poddawanych zabiegowi, ale także jego skóra staje się jędrniejsza i bardziej napięta. Określenie kontrastowe krio oznacza przeciwieństwo klastycznej kriolipolizy, która doprowadza do zamrożenia tkanki tłuszczowej. W przypadku TC Cryo XL bazujemy na naturalnych procesach odpowiedzi ludzkiego organizmu na działanie niskiej oraz wysokiej temperatury. Poprzez naprzemienne schładzanie i podgrzewanie stymulujemy aktywność określonych hormonów, nazywanych hormonem wysiłku fizycznego. Kontrastowe krio w odróżnieniu od klasycznej kriolipolizy nie obciąża tak organizmu ludzkiego, nie posiada tylu przeciwwskazań ani nie jest tak niebezpieczna dla osób z dużą otyłością. Dzięki temu możemy poddać zabiegowi TC Cryo XL jednocześnie nawet dwa duże obszary zabiegowe, jak np. brzuch z boczkami oraz uda.

Jak naukowo wytłumaczyć skuteczność TC Cryo XL?

W czasie zabiegu, ciało pacjenta poddajemy naprzemiennemu schładzaniu i podgrzewaniu (kontrastowe krio) powodując powstanie łańcucha reakcji prowadzącego do uwolnienia dwóch hormonów: IRYZYNY oraz FGF 21:

IRYZYNA:

nazywana hormonem „wysiłku fizycznego”. Powoduje:

 • przemianę nagromadzonego tłuszczu białego w brązowy oraz zahamowanie tworzenie się tkanki tłuszczowej
 • zmniejszenie insulinooporności
 • hamowanie syntezy cholesterolu
 • obniżenie poziomu trójglicerydów we krwi
 • zwiększenie mineralizacji kości potrzebnej przy osteoporozie
 • poprawa funkcji mózgu oraz zapobieganie demencji

FGF21:

Powstaje w wątrobie. Odpowiada w organizmie za:

 • wzrost ilości fibroblastów
 • wzrost zużycia tłuszczu i wydalania lipidów
 • zmniejszenie popędu do alkoholu i słodyczy
 • obniżenie poziomu glukozy i trjolicerydów we krwi

Ważne pojęcia

Wyprzedzamy przyszłość

Uważa się, że IRYZYNA oraz FGF 21 mogą w przyszłości być środkiem leczniczym w chorobach metabolicznych oraz otyłości. Zwiększone tempo metabolizmu spoczynkowego prowadzi do spadku masy ciała, a także działa wspomagająco w leczeniu cukrzycy.

Zabieg TC Cryo XL:

jest bezbolesny, nie zamraża skóry i nie wymaga stosowania przyssawek. Może odbywać się w pozycji siedzącej bądź leżącej i trwa 55 minut. Podczas niego, wybrana przez pacjenta część ciała będzie poddawana kilkukrotnie zmianom temperatury, wahającym się między 6 a 41 stopni Celsjusza.

Innowacja TC Cryo XL:

opatentowane maty zabiegowe, które przekazują temperaturę na ciało charakteryzuje się największą na rynku powierzchnią roboczą, wynoszącą łącznie 4000 cm2. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskujemy jednorodne oraz bardzo duże pole zabiegowe (np. powierzchnia całego brzucha oraz obu ud w tym samym czasie).

Wskazania:

Modelowanie ciała i redukcja tkanki tłuszczowej w obszarach:

EFEKTY  pacjentów osiągnięte po 4-6 zabiegach TCCRYO XL:

.

Zdjęcia „przed” i „po” zabiegu wizualizują efekt osiągnięty w konkretnej sytuacji terapeutycznej, u konkretnego pacjenta. Nie należy traktować ich jak wzoru ani odnosić do wyglądu i efektów możliwych do osiągnięcia u innych osób.

  Nasza strona internetowa kierowana jest wyłącznie dla użytkowników, którzy posiadają formalne wykształcenie z zakresu ochrony zdrowia, medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych ofertą BT MED w związku z prowadzeniem działalności gospodarczej.

  Przechodząc dalej, Oświadczasz, że: